Sisehooaja avamisvõistlus "Tenniseguru"
18. septembril toimus Linnuse tennisehallis Rakvere Tenniseklubi esimene sisehooaja avamisüritus, millele sai nimeks TenniseGuru. Ürituse eesmärgiks oli veeta tore koguperepäev, kus saaks lapsed võtta mõõtu erinevates võistlusmängudes ja tennisega juba vähemal või rohkemal määral tutvust teinud lapsed ning täiskasvanud osaleda TenniseGuru 2010 põhivõistlusel üksik -ja paarismängus.

Kuna meie klubi liikmete tase tennises on väga erinev, siis võistluse formaat oli tehtud ka selline, kus olenemata tasemest saaksid kõik soovijad võistelda võimalikult võrdsetel alustel. Seega oli turniir üksikmängus ülesehitatud põhimõttel, kus osavõtja pidi näitama eelkõige soorituste täpsust ja lõpptulemust arvestades osutus formaat vägagi õigeks aga seda vaata juba tabelitest.
Niisiis, üksikmängus pidid osavõtjad sooritama mõlemasse kasti servid, siis eeskäelöögid ja peale seda tagakäelöögid. Piirkonnad, kuhu tuli sooritus teha märgiti maha hüppenööridega ning millised muutusid iga ringiga aina keerulisemaks. Punktisüsteem oli lihtne, iga tabamine andis ühe punkti. Kui te vaatate tabeleid, siis kindlasti tekib küsimus sulgudes olevate numbrite osas. Nimelt on tegemist lisasooritustega, et selgitada välja edasijõudnud osaleja ning kui te süvenete tabelisse, siis juba sealt saab aru, kui pingeliseks olukord läks.
Ei saa ka mainimata jätta, et eks selline formaat jättis ka kergelt nagu eksami maigu, sest kõik pidid anda endast niipalju, kui on omandatud ja sama keelt räägivad ka tabelid - vaadates põhiturniiri ja miinusringi punktiskoori.
Peale üksikmängu tehti ka kiire paarismäng, kus paarid moodustati samal põhimõttel nagu ka linnapäevade turniiril, kus tugevam pandi paari nõrgemaga, et moodustuks võimalikud võrdsed paarid. Mängiti kaks geimi, kokku 15-ne punktini ja jällegi tuleks mainida, et paaride moodustamine õnnestus täielikult ning oli igas mängus tugevat heitlust ja ettearvamatut lõppseisu, mis tipnes ülipõneva finaaliga.
Üksikmängu võitjaks osutus ilmselt osalejatest ka kõige parema ettevalmistusega Hendrik Inno, teise koha saavutas Kristiina Saar. Paarismängu võitsid Kristi Traus ja Marika Mardõkainen, teiseks jäid Hendrik Inno ja Külli Õisma. Laste võistluse võitis Marit, kellele järgnes Laura ja temale omakorda Liis.
Aga kokkuvõtteks tuleks öelda, et kes teeb sporti on võitja ning seda mitte ainult tennise seisukohast.....aga siiski.

Paarismängutabel
Üksikmängutabel